Papírový střih si přiložíme na látku jedním směrem, obkreslíme krejčovskou křídou, nebo ostrou hranou mýdla a vystřihneme s přídavkem na švy asi 2 až 3 cm. Na průkrčníku a průramcích přidáme asi 1 až 1,5 cm. Na délku rukávů a kabátu přidáme asi 4 až 5 cm. Podél nakreslených linií prokličkujeme stehovkou, aby se nám při práci čáry nesmazaly.
Vystřižené přední díly podžehlíme vlizelínem. Sešijeme zadní a přední díl a švy vyžehlíme.
U kabátu doporučuji si dát práci s pikýrováním

Kabát barokního kavalíra má proti klasickému kabátu vsazené díly:
A = vsadka do pasu ZD
B = vsadka do pasu bočního dílu mezi ZD a PD.
Vsadka A
horní šířka je 10 cm a přijde vsadit mezi dva zádové díly tak, jak je vyznačeno na střihu.
Vsadka B
před vsazením vrchní část dílu silně nařasíme, spíš bych to nazvala navrapováním. Dotyčné půlkruhové místo je zřetelně popsáno na střihu. Obě části vsadky B rozšiřují boky kabátu a jsou částečně rozděleny rozparkem, takže spojovací šev ukončíme opět podle vyznačení na střihu. Navrapovaný horní okraj vytváří velkou vrstvu látky, kterou je potřeba pečlivě poskládat a prošít:
.JPG)
Vrchol vsazeného vrapu překryje klopa kapsy, ale i tak je potřeba u práce velká pečlivost. Pokud je vrstva látky příliš vysoká, dá se překrýt měkkou látkou a trochu rozklepat kladívkem.
Podle střihu vyznačíme prostřižené kapsy
Kapesní váček má šiřku podle délky průhmatu a hloubku asi 20 cm. Vystřižený váček po stranách sešijeme obroubíme. Podle umístění na střihu si vyměříme šířku kapsy tak, aby navazovala na vsazený vrapovaný díl B a vsadíme do kapesního otvoru. Ponecháme vyčnívání asi 2 cm a přečnívající látku přehneme nahoru a dolů. Okraje přečnívající látky pečlivě zahneme a vsuneme pod okraj který urovnáme a přistehujeme ke kabátu. Poté ručním krytým stehem kapsu přišijeme. Nakonec stehovku vytáneme.
RUKÁV, šití a vsazování
Sešijeme rukávové švy, loketní švy, a rozžehlíme do stran. Rukávovou hlavici 2x prostehujeme a navolníme podle průramkového otvoru. Obvod rukávu je o 3 až 5 cm delší, než obvod průramku.
vytvarování rukávové hlavice.
Připravené rukávy vstehujeme do otvoru a oděv vyzkoušíme. Pokud rukávy dobře sedí a nekroutí se, ani nikde netáhnou a nevadí v pohybu všijeme rukávy strojem. Švy pečlivě rozžehlíme směrem do těla oděvu. Na koncích rukávů vyměříme optimální délku a okraje zahneme a zažehlíme. Přebytečnou látku opatrně zastřihneme, ohneme okraj a přišijeme ručním stehem. Do dolního okraje rukávu vsadíme ohrnovací manžetu.
Manžetu střihneme z dvojité látky položené lícem k sobě, svrchní bude o trochu delší, aby manžety šly ohrnout. Obě vrstvy sešijeme ze tří stran dokola, přičemž u krátké boční strany vnější látku při šití napínáme.
Čtvrtá, tj kratší strana přijde vsadit do rukávu. Při vyměřování dbáme, aby cípy mažety byly u obou rukávů umístěny v návaznosti na loketní tj zadní šev spojující vrchní a spodní rukáv. Manžetu upravíme, aby se cípy nekroutily a vsadíme do dolního okraje rukávu.

Ručním stehem přichytíme pečlivě (by se látka nevyrthávala) konce rukávu.
Pokud potřebujeme vsadit podšívku, postupujeme takto: Na dolní záložku našijeme podšívku a vtáhneme ji dovnitř rukávu a krytým stehem připevníme v průramku.
LÍMEC:
Předšijeme fazónku línce a ušijeme límec. Spodní část límce je ze dvou dílů vprostřed sešitých a po rozžehlení švovývh přídavků je zpěvněný přižehleným vlizelínem. Vlizelín stříháme bez švových přídaků, jen ke švu. Pak sešijeme dokola spodní a svrchní část límce lícovou částí k sobě a obrátíme lícem navrch. Při šití dbáme, aby vrchní část byla navolněná. Jinak límec nebude sedět na ramenou a bude se kroutit. Hotový límec přežehlíme a můžeme jej za svrchní část vsadit do průkrčníku. Spodní část límce přišijeme krytým matracovým stehem. Nakonec límec můžeme podél okrajů proštepovat.
Do náramenice a všijeme vycpávky.
Hotový oděv pečlivě přežehlíme přes vlhké plátno (nebo napařovací žehličkou).
Vystřiženou a sešitou podšívku vsadíme do oděvu a pečlivě všijeme.