Jednotlivé díly vesty obentlujeme a vyžehlíme.
Přední díl položíme na líc a v označeném místě podél zapínání zahneme do rubu. Přežehlíme napařovací žehličkou, nebo přes vlhké plátno. Zapínání podložíme vlizelínem nebo pruhem plátna vložemým asi 0,5 cm od okraje. Přišijeme k podsazení.
Pokud máme podložení předních dílů střižené zvlášť, postupujeme takto:
na líc předních dílů přiložíme lícem podsazení s přišitými výstuženi asi 0,5 cm od okraje. Šijeme od průkrčníku (nebo počátku límce) k dolnímu okraji oděvu.
Šev pečlivě vyrýhujeme tak, aby utvořil 2 mm širokou paspulku do rubové strany. Takže šev není na líci vidět.
Vypracujeme zapínání, tj. knoflíkové dírky podle vyznačení na střihu.
Pokud je zapínání na zip, vložíme jej mezi svrchní látku a podsádku.
Sešijeme prsní a pasové záševky na předních dílech, na zadních dílech sešijeme lopatkové a pasové záševky.
Zadní díl položíme na stůl lícem nahoru a na označený pas přiložíme pasové značky předních dílů. Sešpendlíme, setehujeme bořní i ramenní švy a po vyzkoušení do opravení nepřesností sešijeme na stroji.
Na rub vrchího límce nažehlíme výstuž. Složíme vrchní a spodní límec lícem k sobě na označené středy. Okraj vrchního límce při špendlení posunujeme o 2 až 3 mm dovnitř i v růžku, nebo v zaoblení límce. Pak límec sestehujeme a předšijeme ve značení.
Po vytažení stehů sestřihneme švové záložky a límec obrátíme na líc.
U límců majících ostré cípy sestřihneme rohy. Obrácený límec přežehlíme a po obvodě asi 4 mm okraje prostehujeme. Stehujeme ze spodní strany a stále navolňujeme svrchní stranu, aby dobře přisedl a nekroutil se.
Po ušití a obrácení límce zajistíme navolnění sestehováním ve švové záložce průkrčníku.
Průramky a dolní okraj vesty podložíme šikmým proužkem aby opět utvořil 2 mm širokou paspulku do rubové strany. Takže šev není na líci vidět. Druhý okraj šilkmého proužku zahneme do rubu a ručně přichytíme křížkovým stehem.